"Urazówki w szpitalach są pełne". Złamania i stłuczenia

Warszawa

TVN24Ślisko na ulicach, tłok na urazówkach

Oddziały urazowe warszawskich szpitali zapełniły się w niedzielę pacjentami, którzy doznali złamań lub stłuczeń, poślizgnąwszy się na oblodzonych chodnikach. Pogotowie interweniowało w ok. 60 takich przypadkach.

- Urazówki w szpitalach są pełne, pacjenci na korytarzach czekają w długich kolejkach - poinformowała w niedzielę wieczorem PAP dyspozytorka z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

60 interwencji

Jak mówiła po godz. 18, w ciągu ostatnich 12 godzin w Warszawie i okolicach pogotowie interweniowało w ok. 60 takich przypadkach, podczas gdy zwykle jest ich kilkanaście.

Jednocześnie, jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, nie ma informacji o zwiększonej liczbie kolizji czy wypadków spowodowanych gołoledzią.

Do poważniejszego zderzenia doszło wieczorem na skrzyżowaniu ul. Żelaznej i Ogrodowej. Ranny został kierowca skutera.

Marznący deszcz

Synoptycy już w sobotę ostrzegali przed opadami marznącego deszczu. W nocy na stołeczne ulice wyjechały solarki. Główne ulice były posolone i mokre, jednak na mniejszych asfalt miejscami pokrywała warstwa lodu. Także chodniki w wielu miejscach były bardzo śliskie. CZYTAJ WIĘCEJ

PAP/lata