Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Uratowali tonącą nastolatkę, dostali awans

Warszawa

Awans na wyższe stanowiska, nagrodę finansową i podziękowania od Hanny Gronkiewicz-Waltz otrzymali strażnicy miejscy. Na początku marca w Parku Moczydło uratowali dziewczynę, która wpadła do wody.

Strażnicy otrzymali również gratulacje od Zbigniewa Leszczyńskiego, komendanta straży miejskiej. - Serdecznie dziękuję za wspaniałą postawę i odwagę jaką wykazaliście się w trakcie interwencji w Parku Moczydło, kiedy ratowaliście nastolatkę, pod którą załamał się lód – powiedział komendant.

Mł. str. Agata Kowalczuk i mł. insp. Robert Dytkiewicz z IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej za swój czyn otrzymali awans na wyższe stanowiska oraz nagrodę finansową. Komendant w imieniu prezydent Warszawy wręczył nagrodzonym strażnikom dyplomy uznania.

- To dla nas ogromne wyróżnienie. Każdy z nas by tak zareagował – powiedziała Kowalczuk. - Zawsze trzeba pomagać, zawsze trzeba się starać, nie można przejść obojętnie – dodał Dytkiewicz.

Ratowała psa

Do zdarzenia doszło 5 marca. W Parku Moczydło 16-letnia dziewczyna chciała wyciągnąć z wody swojego psa. Sama wpadła do stawu. Uratowali ją strażnicy miejscy, którzy akurat patrolowali rejon parku.

su//ec