Uporczywa walka z reklamami. Usunęli 83 nielegalne nośniki

Najnowsze

ZDMZDM usuwa nielegalne reklamy

70 sprawdzonych ulic i 83 usunięte reklamy. To efekty miesięcznej kontroli przeprowadzonej przez Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy zapowiadają, że to nie koniec i apelują do mieszkańców o zgłaszanie podejrzanych nośników.

Kontrola ZDM trwała przez cały maj. W tym czasie sprawdzono dokładnie 381 nośników. "W wyniku takich działań usunięte zostały 83 reklamy, w tym 10 reklam na przyczepach samochodowych oraz trzy reklamy na samochodach" – informują drogowcy.

Oprócz tego, ZDM wszczął 12 postępowań administracyjnych, które mają na celu ukaranie właścicieli nielegalnych reklam. Wydano też 14 decyzji, które już nakładają kary.

Przez cztery tygodnie skontrolowanych zostało 67 ulic. Wśród nich m.in. Al. Jerozolimskie, al. Jana Pawła II, al. Stanów Zjednoczonych, ul. Domaniewska, Lazurowa, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Sprawdzono też okolice placu Trzech Krzyży, placu Unii Lubelskiej czy Dolinę Służewiecką.

Gdzie trafiają usunięte reklamy?

Nielegalne reklamy trafiają do magazynu Zarządu Dróg Miejskich na Białołęce. Tam czekają na swojego właściciela, który otrzymuje od urzędników specjalne zawiadomienie. Właściciel jest też zobowiązany do pokrycia kosztów usunięcia, transportu oraz przechowywania nielegalnego nośnika.

Co z reklamami, do których nikt się nie przyznaje? "Nośniki nieodebrane lub takie, których właściciela nie udało się ustalić, są sukcesywnie utylizowane" – informują pracownicy ZDM.

Drogowcy przekonują też, że najskuteczniejszymi "wyłapywaczami" nielegalnych reklam są sami mieszkańcy Warszawy. To oni zgłaszają lokalizacje, w których widzą podejrzane nośniki. ZDM przekonuje, że najlepszym sposobem na informowanie urzędników o tego typu sytuacjach jest aplikacja 19 115 i zachęca, aby z niej korzystać.

Setki nielegalnych reklam

Nielegalne reklamy w pasie drogowym to niejedyny problem, z jakim boryka się Zarząd Dróg Miejskich. Kilka tygodni temu pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o tzw. "potykaczach" – mniejszych nośnikach ustawianych najczęściej na chodnikach. Zabierają miejsce pieszym, zaśmiecają przestrzeń publiczną, przeszkadzają osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami.

ZDM kontroluje je na bieżąco. W ostatnich kilku latach usunięto 600 tego typu nośników.

ZOBACZ TAKŻE: Tu kończą budy i nielegalne reklamy

Tu ZDM zwozi usunięte budy i reklamyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: ZDM