Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Upały jak w lecie. Stolica schodzi nad Wisłę

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plNiedziela na plaży

W maju do Warszawy zawitały letnie upały, a mieszkańcy chętnie relaksują się nad Wisłą. Kamera tvnwarszawa.pl sprawdziła, jak bawią się na plaży przy moście Poniatowskiego.

Nawet 25 stopni Celsjusza mogą pokazywać w niedzielę stołeczne termometry. To zachęca do opalania. A amatorów słońca można spotkać właśnie na popularnej Poniatówce. - Jest dużo osób, ale nie jest tłoczno. Cieszą się wolnym na słońcu. Jest spokojnie – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który zawitał na plażę po południu. Większość mieszkańców oddaje się błogiemu relaksowi, ale są też tacy, którzy stawiają na sport – biegają, ćwiczą.

Po upale gwałtowne burze

Po napływie gorącego powietrza, w poniedziałek nad Polskę przemieści się niż z zachodu. Sprawi, że przez nasz kraj przejdzie front atmosferyczny, a wraz z nim pojawią się burze. Nie wystarczy bowiem by powstały one wyłącznie z samego suchego powietrza.

- Do Polski zaczyna płynąć powietrze znad Afryki, a więc suche, takie powietrze, w którym nie ma tej wilgoci, z której mogłyby powstać chmury burzowe. Więc to afrykańskie powietrze to na razie będzie w większości dobra pogoda - mówi prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Potem będzie jednak padać. Jak informuje synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski, burze, które wystąpią, mogą być gwałtowne i intensywne. Jest to związane z wysoką temperaturą w Polsce. Burze rozwiną się w naszym kraju we wtorek, ale możliwe, że pierwsze wyładowania pojawią się już w poniedziałek po południu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

zupi/rp/ran