Upały do soboty. ZTM sprawdza klimatyzację

Warszawa

TVN24Będą kontrole autobusów

Upały będą nam towarzyszyć do soboty - prognozują synoptycy. 900 miejskich autobusów wyposażonych jest w klimatyzację, która pomaga przetrwać podróż w upalne dni. Czy prawidłowo działa we wszystkich pojazdach ? To sprawdzą pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego.

Do soboty termometry w ciągu dnia będa wskazywać nawet 33 stopnie Celsjusza. Temperatura nieco spadnie dopiero w niedzielę - wtedy ma być maksymalnie 26 stopni.

SPRAWDŹ PROGNOZĘ NA NAJBLIŻSZE DNI.

Dla wszystkich pasażerów ważne jest, aby w tak upalne dni działała klimatyzacja w autobusach.

Sprawdzają to pracownicy ZTM. Kontrole przeprowadzają doraźnie, bądź na prośbę pasażerów. Kontroler przy pomocy elektornicznego termometru mierzy temperaturę w autobusie.

Sprawdzane jest także, czy systemy chłodzenia posiadają aktualne certyfikaty i są należycie serwisowane.

Jaka temperatura w środku?

Wszyscy przewoźnicy autobusowi – MZA oraz firmy Mobilis, PKS Grodzisk Mazowiecki i ITS Michalczewski zobowiązani są w umowach do utrzymania w pojazdach temperatury w przedziale 18 – 25 stopni Celsjusza. Powyżej 25 stopni klimatyzacja powinna włączyć się automatycznie.

Kiedy nie działa, najlepiej złożyć skargę

Gdy klimatyzacja nie działa pasażerowie mogą to zgłosić do ZTM pod numer Infolinii (22) 194 84, za pośrednictwem strony internetowej ztm.waw.pl (zakładka kontakt) lub poprzez facebook.com/ztm.warszawa.

bf//ec