Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Upał zmusił wodociągowców do przełożenia prac w Pruszkowie

TVN Warszawa

| ShutterstockWodociągi - zdjęcie ilustracyjne

Zapowiadane na nadchodzący tydzień prace modernizacyjne na terenie południowo-zachodnich dzielnic Warszawy i okolicznych miejscowości zostały przełożone z powodu upału.

Prace miały trwać od wtorku 25 czerwca od godziny 9 do środy 26 czerwca do godziny 21. Objąć miały teren Włoch, Ursusa oraz Opaczy-Kolonii, Michałowic, Reguł, a także Pruszkowa i Piastowa.

MPWiK poinformowało jednak, że zostały przełożone: - Uprzejmie informujemy, że w związku z zapowiadanymi na najbliższe dni bardzo wysokimi temperaturami powietrza, w trosce o Państwa komfort, w dniach 25 – 26 czerwca 2019 r. odbędzie się montaż tylko jednego z dwóch urządzeń do opomiarowania sieci - czytamy na stronie.

I dalej: - W czasie prac, które będą prowadzone w rejonie ul. Łopuszańskiej, może być odczuwalny spadek ciśnienia wody w sieci wodociągowej na terenie Skoroszy oraz Pruszkowa i Komorowa.

Jednocześnie informujemy, że pierwotnie planowane prace na magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich, skutkujące obniżeniem ciśnienia wody lub jej całkowitym brakiem w rejonie Pasma Pruszkowskiego, zostały przesunięte na inny, dogodniejszy termin. O nowej dacie poinformujemy Państwa z odpowiednim wyprzedzeniem - zapowiada spółka.

"Woda wysokiej jakości"

Wcześniej Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zaapelowało do mieszkańców o zabezpieczenie zasobów wody, jednak zapewniło też że uruchomione zostaną awaryjne jej ujęcia na terenie Pruszkowa i Ursusa.

"Prace na sieci wodociągowej są prowadzone, aby zapewnić Państwu niezakłócone dostawy wysokiej jakości wody. Montaż i uruchomienie dodatkowych punktów opomiarowania pozwoli kontrolować zużycie wody oraz, szybciej niż dotychczas, lokalizować wycieki i awarie. Dane z systemu monitoringu posłużą także do sterowania pracą sieci wodociągowej, między innymi w czasie awarii czy prowadzonych przez MPWiK prac modernizacyjnych" – zapowiadało w komunikacie MPWiK.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o konferencji stołecznych wodociągowców:

Wiceprezydent o inwestycjach w wodociągachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ab/gp/r