Upał nie odpuszcza. W niedzielę do 35 stopni

Warszawa

TVN24Upały nie odpuszczają

35 stopni Celsjusza mogą wskazać w niedzielę termometry w stolicy – prognozują meteorolodzy. Od kilku dni przez Polskę przetacza się fala upałów.

Upały szybko nas nie opuszczą – prognozują synoptycy TVN Meteo. Ich kulminacja rozpoczęła się w weekend. W piątek i sobotę termometry w stolicy wskazywały ponad 30 st. C. Upalnie będzie także w niedzielę.

Jak przewidują synoptycy TVN Meteo, w dzień słupki rtęci w stolicy podskoczą do 35 st. C. Będzie pogodnie i wbrew wcześniejszym zapowiedziom Warszawę powinny ominąć gwałtowne burze i opady. Zagrzmi za to w pozostałych częściach kraju, zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej, Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i w Wielkopolsce.

Wytchnienia od wysokich temperatur nie przyniosą także kolejne dni. - Najświeższe prognozy mówią, że fala upałów może się utrzymać nawet do 20 sierpnia - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. - Są to jednak dalekosiężne prognozy, które mogą się jeszcze zmienić - dodaje.

Ochłoda przy kurtynach

W związku z wyjątkowo wysokimi temperaturami na ulice Warszawy wróciły kurtyny wodne.

Działają one w godzinach największego skwaru w siedmiu lokalizacjach: na pl. Zamkowym, Krakowskim Przedmieściu przy pomniku M.Kopernika, pl. Trzech Krzyży przy pomniku Witosa, pl. Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, pl. Defilad w okolicy skrzyżowania Al. Jerozolimskich i ul. Marszałkowskiej, przy ul. Floriańskiej przy bazylice św. Floriana i al. Jerozolimskich u zbiegu z ul. Nowy Świat przy skwerze im. S. Wisłockiego.

O UPAŁACH CZYTAJ TEŻ NA TVN METEO ACTIVE

Jak ubierać się w upały? Zapytaliśmy mieszkańców stolicy:

Moda na upały
TVN24

jk/ TVN Meteo