Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Upadło biuro podróży z Warszawy. 9. w tym sezonie

Najnowsze

fot. ilustracyjnaUpadło biuro podróży z Warszawy

- Upada biuro podróży "Summerelse" - napisał na Kontakt 24 jeden z internautów. Informację o kłopotach biura potwierdziła w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

- Około godziny14.00 temu do urzędu marszałkowskiego wpłynęło pismo, w którym biuro informuje, że ma problemy finansowe i nie może świadczyć usług swoim klientom. Urząd marszałkowski jest w kontakcie z biurem. Wniosek o upadłość jeszcze nie wpłynął. Urząd ustala ilu turystów przebywa za granicą - poinformowała redakcję Kontaktu 24 Anna Groszyk-Książak z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Jak dowiedziała się stacja TVN CNBC, za granicą jest około 500 klientów biura.

W systemie rezerwacyjnym dla agentów pojawiła się taka wiadomość:Sytuacja na rynku turystycznym w bieżącym roku stała się dramatyczna, co przełożyło się na wyniki biura podróży Oriac Polska Sp. z o.o., działającego pod marką „summerelse”. Mimo usilnych prób przetrwania trudnego okresu wynikającego ze zmniejszonego zaufania Klientów do biur podróży, brakiem zaufania Agentów do biur podróży i zaległościami we wpłatach, upadłością kolejnych organizatorów turystyki, jak również OLT Express w którym nasze biuro miało zakontraktowane miejsca a co przekłada się na zmiany w rozkładach lotów i odstępowaniem Klientów w ostatniej chwili od umowy narażając biuro na dalsze straty, Wspólnicy Oriac Polska Sp. z o.o. zadecydowali o zaprzestaniu dalszego wspierania działalności Oriac Polska Sp. z o.o.W związku z powyższym informujemy, iż Zarząd Spółki nie widzi możliwości rzetelnego świadczenia usług i podjął decyzję o zaprzestaniu z dniem dzisiejszym prowadzenia dalszej działalności organizatora turystyki oraz w najbliższych dniach złoży wniosek o ogłoszenie upadłości biura podróży. Jeszcze z dniem dzisiejszym odwołujemy zaplanowane wyloty naszych Klientów na wszystkie destynacje.To już dziewiąte biuroOd początku sezonu już dziewięć biur podróży złożyło wnioski o upadłość lub ogłosiło niewypłacalność.Czytaj także na Kontakt 24.

Źródło zdjęcia głównego: fot. ilustracyjna