Upada biuro podróży z Warszawy

Warszawa

| filiztour.comBuiro podróży informuje o upadłości na swojej stronie

Biuro podróży FiLiZ Tour z siedzibą w Warszawie ogłasza upadłość. Komunikat o niewypłacalności pojawił się we wtorek na stronie internetowej touroperatora. Informacja o upadłości wciąż nie wpłynęła jednak do marszałka województwa. O problemach biura poinformował Kontakt 24 jeden z internautów.

- Szanowni Państwo, klienci biura turystycznego FiLiZ Spółka z o.o. Jednocześnie zarząd przeprasza klientów spółki FiLiZ za wszelkie utrudnienia oraz niespełnienie ich marzeń z powodu upadłości Spółki. Anife Miteva - komunikat dokładnie takiej treści biuro zamieściło na swojej stronie internetowej.

Wcześniej nie było żadnych sygnałów świadczących o problemach operatora, informacji o kłopotach finansowych firmy nie otrzymali także urzędnicy. - Do Urzędu Marszałkowskiego na razie nie wpłynęła żadna informacja - powiedziała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 Eliza Albrechcińska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - Wiemy też, że informacja o upadłości pojawiła się na stronie internetowej firmy - dodała.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez urząd od jednego z pracowników biura, poza granicami kraju – w Turcji przebywają 2 osoby. Do Polski wrócą najprawdopodobniej w sobotę. Z nieoficjalnych ustaleń wynika też, że wycieczki wykupiło ok. 1500 osób.

"Biuro posiada dwie gwarancje ubezpieczeniowe w Signal Iduna. Pierwsza z nich obowiązująca do 25 czerwca br., opiewa na kwotę ponad 166 tys. zł. Natomiast druga obowiązuje do 25 czerwca 2013 r. i wynosi ponad 231 tys. zł" - poinformował urząd marszałkowski.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

W ciągu kilku ostatnich tygodni kilka biur podróży ogłosiło upadłość i zrezygnowało z prowadzenia usług turystycznych.

4 lipca wniosek o upadłość złożyło biuro podróży Sky Club z Warszawy, które organizowało wycieczki pod marką własną oraz Triady. Poza granicami Polski znajdowało się wówczas ok. 4,7 tys. klientów biura.

12 lipca firma Alba Tour z Poznania poinformowała, że zawiesiła swoją działalność i w najbliższym czasie nie będą realizowane kolejne wyjazdy. Kilka dni później - 16 lipca - niewypłacalność ogłosiło biuro podróży Africano Travel.

26 lipca biuro Blue Rays poinformowało warszawski urząd marszałkowski o niewypłacalności. Podobne oświadczenie w Małopolskim Urzędzie Marszałkowskimdzień później złożyło biuro podróży Atena z Oświęcimia. Trzy dni później upadło biuro turystyczne Elektra Travel z Wałbrzycha.

Na początku sierpnia niewypłacalność ogłosiło biuro Aquamaris z Bielska Białej. W tym samym miesiącu do czarnej listy dołączyło Mati World Holidays z Chorzowa i Summerelse z Warszawy.

Kontakt24//mmt,js//ja