Uniwersytet przebuduje... Akademię Medyczną

Warszawa

| Guardian, Billboard, tvn24.plTak ma wyglądać kampus na Ochocie / fot

Nie chodzi jednak o uczelnię z Ochoty, lecz o budynek na terenie głównego kampusu UW przy Krakowskim Przedmieściu. Uczelnia ogłosiła konkurs na projekt jego rewitalizacji.

Ogłoszenie o konkursie architektonicznym zostało opublikowane w poniedziałek. Organizują go wspólnie Uniwersytet Warszawski i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału mija 18 lutego, a wyniki mają być znane 11 maja.

Projekt Wydziału Lingwistyki Stosowanej / fot
Projekt Wydziału Lingwistyki Stosowanej / fot. UW
| Warta Poznań, TVN24 Poznań

Dziennikarze zastąpią lekarzy

Budynek, w którym pierwotnie mieściła się Akademia Medyczna, znajduje się w północnej części kampusu i jest bardzo zaniedbany. Po remoncie będzie siedzibą Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, który dziś zajmuje budynki przy Nowym Świecie.

Zwycięska pracownia otrzyma 20 tysięcy złotych nagrody i zaproszenie do negocjacji kontraktu na projekt wykonawczy. W jury zasiądą m.in. prodziekan ds. studenckich, profesor Barbara Szatur-Jaworska oraz prodziekan ds. administracji, finansów i rozwoju, profesor Stanisław Bieleń. Przewodniczącym będzie architekt Marek Budzyński - autor projektu BUW-u.

Tak ma wyglądać nowa biblioteka Instytutu Historycznego / fot
Tak ma wyglądać nowa biblioteka Instytutu Historycznego / fot. UW
| Guardian, Rolling Stone, tvn24.pl

Uniwersytet się rozbudowuje

Modernizacja budynku ma pochłonąć 60 milionów złotych. Będzie to kolejna inwestycja najstarszej warszawskiej uczelni, która na terenie głównego kampusu planuje m.in. budowę szklanego pawilonu - pomieści on bibliotekę Instytutu Historycznego. Trwają też przygotowania do budowy nowego gmachu Wydziału Lingwistyki Stosowanej na Powiślu i modernizacji kampusu na Ochocie, według projektów Stefana Kuryłowicza (budowa ma się zacząć jeszcze w tym roku) oraz budowy Centrum Nowych Technologii.

roody/ec