Unieważnią przetarg na remont mostu Łazienkowskiego

Warszawa

| Polska Agencja Prasowafot

Już po raz drugi Zarząd Dróg Miejskich musi unieważnić przetarg na remont mostu Łazienkowskiego. Konsorcjum firm Intop i Mosty Warszawa chciało za te prace 8 mln zł. To dwa razy więcej niż zakładali drogowcy.

Po fiasku drugiego przetargu rzędnicy ZDM-u zamierzają odbyć negocjacje z potencjalnymi wykonawcami remontu. Przedłużająca się procedura wyłonienia wykonawcy mostu wymusiła rozłożenie robót na dwie tury. ZDM chciałby, aby do końca sierpnia zakończył się remont jezdni mostu w kierunku Pragi. W przyszłoroczne wakacje możnaby natomiast wyremontować nitkę w stronę centrum. Jednak ostateczna decyzja będzie należała do miejskiego inżyniera ruchu.

Nowa jezdnia, krawężniki i odwodnienie

Po remoncie most Łazienkowski będzie miał nową nawierzchnię, krawężniki, urządzenia dylatacyjne oraz bariery ochronne w pasie rozdzielającym jedznie. Ostatni remont nawierzchni mostu był przeprowadzony w 2002 roku.

Estakady wciąż czekają

Na modernizację czekają też skorodowane wjazdy na most przy skrzyżowaniu z Wisłostradą. W lutym Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych stwierdził, że na rozbiórkę starych i budowę nowych estakad potrzeba 100 milionów złotych. - Tych pieniędzy na razie nie ma w budżecie – tłumaczyła Agata Choińska, rzecznika ZMID. - Pod koniec czerwca będziemy mieli dokumentację projektową, później wystąpimy o pozwolenie na budowę - mówiła.