Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Umowa podpisana. Fort wzięty

Warszawa

Nowy Fort SokolnickiegoIluminacja w forcie

Fort Sokolnickiego oficjalnie ma już swojego gospodarza. Przedstawicielki konsorcjum, które wygrało przetarg na zagospodarowanie budynku, podpisały wreszcie umowę dzierżawy budynku.

Podpisanie umowy kończy ciągnący się trwający kilka miesięcy impas w rozmowach między konsorcjum a miastem. Umowa została podpisana na 10 lat. Budynek ma się stać dzielnicowym centrum kultury z restauracją.

Przypomnijmy, Fort Sokolnickiego oddano po długim remoncie we wrześniu ubiegłego roku. W listopadzie rozstrzygnięto konkurs na gospodarza, jednak nie podpisano umowy ze zwycięskim konsorcjum. Tworzące je panie zakwestionowały stan techniczny budynku i możliwość prowadzenia w nim działalności gastronomicznej. Porozumienie udało się wypracować na początku kwietnia.

Kultura już w maju

Ustalono, że konsorcjum dostosuje na własny koszt system wentyalcyjny, aby możliwe było prowadzenie resturacji. Ponadto, dzielnica będzie domagać się od wykonawcy remontu, dokonania w zawilgoconych podziemiach kilku poprawek w ramach gwarancji. - Liczymy się jednak z tym, że wyprowadzenia wilgoci z piwnic to porces długotrwały, który może potrwać nawet kilka lat - przyznała Katarzyna Bijas z Nowego Fortu. Nie zapadła jesszcze decyzja o wyborze konkretnej technologii osuszania.

– Niezależnie od przeciwności i trudnych rozmów umowa zastała podpisana zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Ale tak naprawdę, to sukces dopiero jest przed nami i nie zależy on tylko od konsorcjum. Dzielnica będzie ściśle współpracować z nową placówką. Jestem optymistą - podsumował Krzysztof Bugla, burmistrz Żoliborza.

Pierwsze działania kulturalne odbędą się już w maju, a pełną parą fort ma ruszyć latem.

bako/roody