Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Umorzyli postępowanie w sprawie "nagiej musztry" w przedszkolu

Warszawa

fot. sxc.hu"Naga musztra" na Namysłowskiej

Rzecznik dyscyplinarny umorzył postępowanie wobec przedszkolanki, która miała "musztrować" przed grupą dzieci nagą trzylatkę.

Rzecznik, który działa przy wojewodzie mazowieckim, sprawą zajął się po doniesieniach medialnych.

Chodzi o "nagą musztrę" w przedszkolu przy ulicy Namysłowskiej, którą opisało "Życie Warszawy", opierając się na relacji matki dziecka. Gdy ta pojawiła się w przedszkolu, zobaczyła swoją córkę stojącą całkiem nago. Wychowawczyni siedziała na krześle, wyśmiewała dziecko w obecności innych maluchów. Wystraszona dziewczynka posiusiała się, stojąc na środku sali.

Opiekunka bez kary

Po ponad dwóch miesiącach postępowanie dyscyplinarne umorzono. – Stało się tak, ponieważ zarzuty wobec przedszkolanki nie potwierdziły się – mówi Ivetta Biały, rzecznika prasowa wojewody mazowieckiego.

Żadnych nieprawidłowości w praskim przedszkolu nie wykryło również kuratorium oświaty. – Po kontroli przeprowadzonej w połowie grudnia nie wydaliśmy żadnych zaleceń pokontrolnych – stwierdził Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy kuratorium oświaty w Warszawie.

Postępowanie w tej sprawie nadal prowadzi prokuratura. Przed­szko­lan­ka na ra­zie wciąż jest za­wie­szo­na. Jak poinformowało tymczasem "Życie Warszawy", matka wypisała dziecko z przedszkola przy Namysłowskiej.

bf/roody