Umorzono śledztwo w sprawie gwałtu w Lesie Kabackim

Warszawa

SkyMaja / Wikipedia (CC BY-SA 3.0)śledztwo ws. gwałtu na Kabatach umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie gwałtu na młodej kobiecie w Lesie Kabackim. Powód: nie udało się wykryć sprawcy.

- Od września, wraz z policją, prowadziliśmy czynności, które zakończyły się niepowodzeniem. Nie udało nam się wykryć sprawcy - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Jednocześnie prokuratura zapewnia, że śledztwo w każdej chwili może zostać wznowione. - Umorzenie w takich sprawach nigdy nie jest ostateczne. Jeśli tylko znajdą się jakieś nowe informacje, to na pewno do niej wrócimy - zapowiedział Nowak.

Policja opublikowała portret pamięciowy

Do napaści na kobietę biegającą na terenie Lasu Kabackiego miało dojść 30 sierpnia ok. godz. 19. Napastnik miał zaatakować, gdy zbiegła ze ścieżki w głąb lasu. Według zeznań, po zastraszeniu ofiary i gwałcie, mężczyzna uciekł.

Komenda Stołeczna Policji opublikowała portret pamięciowy i rysopis poszukiwanego mężczyzny. Według niego, ma on 35 lat, co najmniej 190 cm wzrostu, muskularną budowę ciała, owalną twarz, opaloną cerę i ciemne, proste, kilkucentymetrowe włosy.

Napastnik był ubrany w jasną koszulkę z krótkim rękawem i długie spodnie. Na rękach miał czarne rękawiczki.

Informacje o sprawcy wciąż można przekazywać do komendy rejonowej policji przy ulicy Malczewskiego, a także dzwoniąc na numery telefonów: 22 603 14 54 lub 22 603 11 56.

ij/roody