Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ulubiona stacja: Plac Wilsona

Warszawa

| Fakty po południufot. Metro Warszawskie

Po raz czwarty najbardziej lubianą stacją warszawskiego metra został Plac Wilsona. Ale otrzymał mniej głosów niż w zeszłym roku, a badania przeprowadzone przez pracowników podziemnej kolejki pokazują, że warszawiacy mają coraz mniej emocjonalny stosunek do stacji metra.

Wśród ulubionych stacji warszawiacy wymieniali kolejno: Plac Wilsona (8,4 procent), Wilanowska (6,2 proc), Stare Bielany (4,7 procent). Pierwsze trzy miejsca nie zmieniły się od zeszłego roku, ale regularnie wzrasta liczba pasażerów, którzy... nie maja opinii. W tym roku, aż 58 procent mieszkańców stolicy nie zaznaczyło ulubionej stacji.

Badanie zadowolenia

Metro Warszawskie już po raz siódmy zleciło firmie zewnętrznej przeprowadzenie badań dotyczących zadowolenia pasażerów korzystających z warszawskiego metra.

Badanie przeprowadzono na próbie 1547 osób w dniach 11-16 czerwca 2011 r. na każdej z 21 stacji w godzinach kursowania podziemnej kolejki, tj. od 5.00-24.00. Ocenie poddano: częstotliwość kursowania, elementy związane z obsługą pasażerów, bezpieczeństwo, obiekty użyteczności publicznej na stacjach, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie badane parametry zostały przez pasażerów ocenione pozytywnie.

Z całym badaniem można zapoznać się na stronie Metra Warszawskiego.

mjc