Ulice w stolicy czarne, problemy na obrzeżach

Warszawa

TVN24Przejazd ulicami Warszawy

Po trudnym środowym poranku, w czwartek ulice stolicy są czarne i przejezdne. Z utrudnieniami muszą liczyć się jednak pasażerowie dojeżdżający do Warszawy komunikacją podmiejską. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega o utrudnieniach.

Już o 3.40 na ulice miasta wyjechało 165 solarek, które posypały drogi chlorkiem sodu i wapnia. Dzięki temu główne ulice, za które odpowiada Zarząd Oczyszczania Miasta, są czarne i przejezdne. Gorsza sytuacja występuje w okolicy Warszawy.

Problemy komunikacyjne

Jak informuje ZTM, w związku z nieodśnieżoną drogą w Kostowcu linia 733 kończy trasę w Nadarzynie na Placu Poniatowskiego. Zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków: Urząd Gminy; Starowiejska; Rusiec; Urzut; Kostowiec; Winogronowa; Rozalin; Pałacowa; Kanarkowa; Młochów

W związku z nieodśnieżoną drogą w Dawidach Bankowych linia 715 nie dojeżdża do Podolszyna.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie kolei. Jak informuje ZTM, ze względu na duże utrudnienia w ruchu pociągów od godziny 6:30 wprowadza się wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w pociągach SKM i KM na całym obszarze działania Wspólnego Biletu.

W związku z silnym mrozem i wiatrem do odwołania wprowadzone zostaje wspólne honorowanie biletów wg. następujących zasad:

- bilety KM honorowane są we wszystkich pociągach PKP Intercity na odcinkach Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

- Bilety PKP Intercity honorowane są we wszystkich pociągach KM na odcinkach Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia i Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia.

Zawieje i zamiecie śnieżne

Czwartek w Warszawie będzie pochmurny. Synoptycy zapowiadają opady śniegu maksymalnie do 2 cm. Nad ranem słupki rtęci pokazały jedenaście kresek na minusie. W najcieplejszym momencie dnia będzie dwa stopnie więcej. Wiatr będzie dość silny, w porywach do 60 km /h.

Mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

su/ran