"Ulice puste, ale kierowca 507 musi..." przejechać, choć pali się czerwone

TVN Warszawa

Darek, Kontakt 24Autobus na czerwonym

Pierwszy autobus przejeżdża na zielonym, drugi w trakcie manewru "łapie" żółte, a trzeci jedzie na czerwonym. Nagranie z nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowcy dostaliśmy na Kontakt 24.

Na nagraniu widzimy jak na skrzyżowanie wjeżdża autobus komunikacji miejskiej, z godnie z przepisami. Następnie wjeżdża autokar, za chwilę zapala się żółte światło. Kiedy sygnalizacja pokazuje już czerwone kilka sekund później wjeżdża tam autobus linii 507.

Ze skrzyżowania zjeżdża pięć sekund po tym, jak już pali się czerwone.

Pusta droga…

"Skrzyżowanie E. Plater i Alej Jerozolimskich w kierunku Nowogrodzkiej ulice jeszcze puste, ale kierowca 507 musi... Takich nagrań na tym skrzyżowaniu można wykonać bardzo dużo, o każdej porze i każdego dnia" - twierdzi Adrian, który skontaktował się z redakcją Kontaktu 24. Informuje, że do zdarzenie doszło we wtorek o godzinie 7.02. W sprawie zabronionego prawem zachowania kierowcy wysłaliśmy pytania do Miejskich Zakładów Autobusowych, czekamy na odpowiedzi. Film, który dostaliśmy od Adriana, nie jest odosobnionym przypadkiem. O łamaniu przepisów przez kierowców autobusów nasi czytelnicy informują nas często. W poniedziałek opisywaliśmy sytuację, kiedy kierowca autobusu i samochodu osobowego starli się przy ulicy Drewny. Po tym, jak pierwszy zajechał drogę drugiemu, obrzucili się wulgaryzmami. Szofer miejskiego autobusu został później upomniany przez przełożonych:

Agresywny kierowca autobusu
Jan Kowalski / Youtube / TVN24

kz//ec