"Ulica pozuje mi do zdjęć, uczy i daje inspirację"

Warszawa

Piotr Harwas / Kontakt 24Warszawa w obiektywie

- Ulica jest moim jedynym modelem. To ona pozuje mi do zdjęć - mówi Piotr Harwas, autor fotografii przedstawiających życie w Warszawie. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zdjęcia przedstawiają ulice stolicy w zwyczajnych sytuacjach. Są na nich ludzie spacerujący po mieście, dwie kobiety stojące przed Pałacem Kultury czy starszy mężczyzna przyglądający się sklepowej witrynie. Są też bezdomni, a nawet twarz słynnego Jokera uchwycona między dwoma wagonami metra. Czarno-białe fotografie, mimo swojej pozornej zwyczajności, robią jednak niesamowite wrażenie.

- Tak naprawdę to ulica jest moim jedynym modelem. To ona pozuje mi do zdjęć, ale też uczy i daje inspirację. Ulica jest nieprzewidywalna i dzięki temu zdjęcia są niepowtarzalne - mówi Piotr Harwas, autor fotografii.

Liczy się moment

- Nie mam ulubionych lokalizacji do robienia zdjęć. Lokalizacje są przypadkowe - przyznaje. Na jego zdjęciach widać, że w Warszawie nie brakuje miejsc idealnych dla pasjonata fotografii.

Liczy się też moment, w którym zdjęcie zostanie zrobione. Jak choćby fotografia przedstawiająca twarz filmowego Jokera między wagonami stołecznego metra. - Reklama idealnie wpasowała się między dwa przedziały wagonów - wspomina Piotr Harwas.

A czy Ty zrobiłeś ciekawe zdjęcia swojego miasta lub okolic? Swoje fotografie możesz wysłać na Kontakt 24!

Czytaj także na Kontakcie 24.