Ulica Karolkowa dziurawa jak ser

Warszawa

| EurosportTVN Warszawa

Nawierzchnia ulicy będącej objazdem dla zamkniętej na czas budowy metra Prostej nadaje się do wymiany. Karolkowej nie przysłużyła się sroga zima i duże nateżenie ruchu. Dzielnica obiecuje, ze pierwsze prace modernizacyjne rozpoczną się niebawem.

- Sytuację na Karolkowej monitorujemy na bieżąco. Na pewno nie zamkniemy jej całkowicie na czas łatania dziur, a będziemy robić to sukcesywnie w nocy – zapewniła na antenie TVN Warszawa, Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka prasowa Woli.

Pytanie czy nie lepiej zmodernizować porządnie ulicę, a nie tylko doraźnie - skoro ma być objazdem na czas budowy metra. Dzielnica zapewnia, że można, ale problemem są jak zwykle pieniądze. – Mamy w zarządzaniu 170 ulic, a na doraźne remonty tylko kilkaset tysięcy złotych. To bardzo nas ogranicza – wyjaśnia rzeczniczka.

Jedyny objazd

Lekarstwem na poprawę objazdu ulicy Prostej nie będzie wyznaczenie go innymi ulicami niż Karolkowa. – Jest to najdogodniejszy objazd w kierunku placu Zawiszy, innego objazdu nie można wyznaczyć, bo inne ulice do takie natężenia ruchu nie są przygotowane – tłumaczy Tomasz Kunert, rzecznik prasowy miejskiego koordynatora remontów.

TVN Warszawa
| NASA/JPL-Caltech/NASA

bf