Ulica jak rzeka, a mieszkańcy bloków bez wody

Warszawa

Rix20i /Kontakt24Rzeka na chodniku

Zalana ulica i mieszkańcy bez wody to efekt awarii wodociągowej, do jakiej doszło w czwartek po południu na warszawskim Targówku. - Tradycyjnie już, jak co roku, dochodzi do awarii wodociągów. Tym razem o kilkanaście metrów dalej od ostatniej - napisał rozżalony internauta i w serwisie Kontaktu 24 umieścił film pokazujący zalaną ulicę.

Do awarii doszło ok. godz. 14:00 na ulicy Chodeckiej. - Zalana ulica utrudnia ruch, a mieszkańcy bloku już cieszą się na kolejne spotkania przy beczkowozie - ironizuje internauta @Rix20i.

Jak powiedział rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie Roman Bugaj, uszkodzeniu uległa sieć o średnicy 250 mm. Jest to jedna z większych tego typu sieci. Nie wiadomo jak długo potrwa naprawa.

To nie pierwszy raz

- Na miejsce pojechała ekipa techniczna, która pracuje nad usunięciem awarii - powiedział Bugaj. W wyniku uszkodzenia sieci wodociągowej bez wody zostali mieszkańcy dwóch 10-piętrowych budynków. Podstawiony został beczkowóz, z którego mieszkańcy mogą czerpać wodę.

Rzecznik przyznaje, że to nie pierwsza tego typu awaria w tym miejscu. - Ta sieć wodociągowa pamięta lata '70 i wymaga wymiany - jak zapewnił Bugaj, MPWiK planuje modernizację tego odcinka.

CZYTAJ NA KONTAKCIE24

mmt/aw/lata