Najnowsze

Ulica dziurawa jak ser. Od lat czeka na remont

Najnowsze


"Ta droga to codzienna katorga dla pieszych i zmotoryzowanych" - pisze na Kontakt 24 jeden z mieszkańców warszawskiej Białołęki. Zamieszczone przez niego zdjęcia przedstawiają dziurawą ulicę Twórczą, która od lat jest prawdziwym torem przeszkód. Dzielnica tłumaczy, że wie o problemie, ale nie ma pieniędzy na budowę tej i innych dróg.

"Czy te zdjęcia zostały zrobione przez marsjański łazik Curiosity? Nie, to jedna ze stołecznych ulic na Białołęce" - podpisał zamieszczone przez siebie fotografie internauta @ColonelS.

"800-metrowy odcinek wstydu dla rządzących"

Ulica Twórcza, będąca drogą dojazdową dla ponad stu rodzin, przypomina bardziej szwajcarski ser lub krajobraz Czerwonej Planety. "Ta droga to codzienna katorga pieszych i zmotoryzowanych, to 800-metrowy odcinek wstydu dla rządzących" - żali się autor zdjęć.

"Poruszanie się po nocy może grozić skręceniem nogi w kostce, nie wspominając o zniszczonych butach, spodniach, czy zbyt częstym zużywaniu się układów zawieszenia w samochodach mieszkańców" - dodaje mieszkaniec.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

Dzielnica: Wiemy o problemie

- Wiemy jak wygląda ulica Twórcza. Niestety problemem jest brak środków na jej budowę - mówi Bernadeta Włoch-Nagórny, rzeczniczka Białołęki. Jak dodaje, z podobnymi kłopotami zmagają się również mieszkańcy innych osiedli położonych w dzielnicy (według danych rzeczniczki, na Białołęce asfaltu nie ma 30 proc. dróg).

Wiele z nowo powstających osiedli budowanych jest na terenach rolniczych. Deweloperzy stawiają bloki mieszkalne czy osiedla domków w "szczerym polu" nie dbając jednocześnie o zapewnienie mieszkańcom dogodnego dojazdu do nich.

Mieszkańcy dostaną drogę w 2015 roku?

Dzielnica tłumaczy, że nie jest w stanie wybudować wszystkich dróg w ciągu roku, dwóch czy nawet pięciu lat.

- Budżet nie jest z gumy, jest ograniczony a budowa takiej drogi, to budowa od podstaw wymagająca dużych nakładów finansowych - twierdzi rzeczniczka dzielnicy. - W pierwszej kolejności powstają drogi dojazdowe do osiedli najbardziej zaludnionych - mówi.

Jak zapewnia, dzielnica przystępuje do regulacji stanu prawnego gruntów potrzebnych do budowy ulicy Twórczej.

- Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z mieszkańcami tej ulicy uda się nam wykupić grunty jeszcze w tym roku - prekonuje Włoch-Nagórny. - Jeśli tak się stanie w przyszłym roku rozpoczniemy budowę ulicy, zakończenie prac planujemy w 2015 r. - podsumowuje.

Błoto, dziury, wyboje: witajcie na ul. Twórczej - zobacz reportaż TVN Warszawa z 2010 roku:

Nie ma sposobu na ulicę Twórczą
Nie ma sposobu na ulicę TwórcząTVN Warszawa

mmt//tka

Pozostałe wiadomości