Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Naprawili studzienkę. Trasa Łazienkowska już przejezdna

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
katke/kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zablokowana Trasa ŁazienkowskaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/14
Burza nad Warszawą 29 czerwca

- Kierowcy omijajcie trasę Łazienkowską - ostrzegał Artur Węgrzynowicz reporter tvnwarszawa.pl. W związku z poniedziałkową ulewą zablokowany był jeden pas na odcinku od ronda Jazdy Polskiej do Wisłostrady w kierunku Saskiej Kępy.

Początkowo Trasa Łazienkowska zamknięta była już na wysokości Politechniki Warszawskiej. Wszyscy kierowcy musieli tu zjechać z głównej jezdni i skręcić w stronę centrum lub Mokotowa. Jak nietrudno się domyślić, oznaczało to ogromne utrudnienia. Szczególnie odczuwalne na Ochocie - w korku stała Wawelska.

Wszystko przez zniszczoną studzienkę na wysokości Zamku Ujazdowskiego. - Intensywnie wypływająca woda uszkodziła studzienkę oraz podmyła jezdnię. Spora część nawierzchni jest uniesiona i popękana, na środkowym pasie, tuż przy buspasie - przypomniał Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który we wtorek rano obserwował trwające tam prace.

Po godzinie 8 drogowcy poinformowali o otwarciu lewego i środkowego pasa ruchu. Po południu drożne były wszystkie pasy.

Utrudnienia w alei Armii LudowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz o utrudnieniach TVN24

Autobusy na objazdach

O utrudnieniach informował także Warszawski Transport Publiczny. "Z powodu braku możliwości przejazdu w al. Armii Ludowej w kierunku Mostu Łazienkowskiego autobusy wyżej wymienionych linii autobusowych zostały skierowane na następujące trasy objazdowe". Kilkanaście linii autobusowych skierowano na objazdy. Służby były zmuszone zawiesić też funkcjonowanie kilku przystanków autobusowych: Marszałkowska 01pl. Na Rozdrożu 05Rozbrat 01 i Torwar 01.

Autor:katke/kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl