Ułatwienia dla kierowców na Toruńskiej

Warszawa

fot

Po dwóch latach prac na Trasie Toruńskiej czas na pierwsze udogodnienia dla kierowców. Jak donosi „Gazeta Stołeczna" jeszcze w tym tygodniu kierowcy pojadą pierwszym wiaduktem nad skrzyżowaniem z ul. Łabiszyńską.

Trasa Toruńska między Modlińską na Żeraniu a Radzymińską w Markach już w przyszłym roku stanie się drogą ekspresową. Po dużych utrudnieniach powoli na modernizowanej trasie jeździ się coraz przyjemniej.

Wiadukt nad Łabiszyńską

Jeszcze w ubiegłym tygodniu przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pytani o Łabiszyńską, rozkładali ręce: -Na razie nic nie wiemy. Prosimy o cierpliwość -odpowiadali na nasze kolejne telefony. Dziś chwalą się już, że uzyskali pozwolenie na użytkowanie pierwszego wiaduktu w węźle przy ul. Łabiszyńskiej, w stronę Marek. - Pierwszy wiadukt chcemy otworzyć w tym tygodniu, czekamy na ostatecznie zatwierdzenie nowej organizacji ruchu - mówi "Gazecie" Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA. Drugi wiadukt na tym skrzyżowaniu (w stronę mostu Grota-Roweckiego), ma być oddany przed końcem roku.

Oddadzą w kwietniu

Na oddanie całej Trasy od Modlińskiej do Marek kierowcy muszą poczekać do wiosny 2012 roku. Wtedy mają być ukończone m.in. pozostałe dwa długie wiadukty nad torami kolejowymi między Bródnem a Żeraniem i wszystkie ślimaki na węzłach. Planowana data zakończenia to 12 kwietnia - Mimo różnych problemów to wciąż aktualny termin - deklaruje w rozmowie z „Gazetą" Paweł Wójcik z J&P Avax, wykonawcy przebudowy.

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot