Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ukraińskie media: kibice Legii wdali się w bójki w Kijowie i Lwowie

Warszawa

Twitter, korrespondent.net, zn.uaDo bójek kibiców doszło w Kijowie i Lwowie

Ukraińska milicja zatrzymała сo najmniej dziewięć osób uczestniczących w masowej bójce, do której doszło w Kijowie. Brało w niej udział ponad 50 mężczyzn, w tym kibice Legii, którzy przyjechali na mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy z Zorią Ługańsk.

Spotkanie odbędzie się w Kijowie, bo ze względu na napiętą sytuację na wschodzie Ukrainy Zoria ma zakaz gry w europejskich pucharach na swoim stadionie. Korzysta więc z gościny Dynama Kijów.

Starcie z kijowianami

I to właśnie z kibicami tego klubu starli się w nocy sympatycy Legii. Do rozróby doszło w pobliżu stacji metra Hydropark. W ruch poszły race.

O bójce poinformowali milicję świadkowie zdarzenia, którzy alarmowali, że w starciach uczestniczy co najmniej 50 osób. Do aresztu trafiło dziewięć osób. Nie ma doniesień o rannych. Portal ukraińskiego tygodnika "Zerkało Tyżnia" relacjonował jednak, że w ruch poszły także noże, a kilka osób ma rany kłute.

Big fight between Legia #hooligans (left) vs. Dynamo in Kiev 19.08.2015 (Legia won) VIDEO https://t.co/CIH6HssFXH pic.twitter.com/4ALEH3qioG— HooligansTV (@HooligansTVi) sierpień 20, 2015

Bijatyka we Lwowie

Do masowej bójki z udziałem kibiców Legii doszło także we Lwowie - informują lokalne portale.

"W środę wieczorem, w centrum Lwowa doszło do bójki z udziałem ok. 8 Polaków i 18 Ukraińców. Goście z Polski jechali do Kijowa na mecz Legii z klubem Zoria z Ługańska" - napisała lwowska agencja Zaxid.net.

Mecz w Kijowie rozpocznie się w czwartek o godz. 19. Jeśli Legia awansuje do fazy grupowej LE, zagra w niej trzeci sezon z rzędu.

Czytaj także na tvn24.pl

tas//gak