Ukraińskie media: kibice Legii wdali się w bójki w Kijowie i Lwowie

Warszawa

Twitter, korrespondent.net, zn.uaDo bójek kibiców doszło w Kijowie i Lwowie

Ukraińska milicja zatrzymała сo najmniej dziewięć osób uczestniczących w masowej bójce, do której doszło w Kijowie. Brało w niej udział ponad 50 mężczyzn, w tym kibice Legii, którzy przyjechali na mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy z Zorią Ługańsk.

Spotkanie odbędzie się w Kijowie, bo ze względu na napiętą sytuację na wschodzie Ukrainy Zoria ma zakaz gry w europejskich pucharach na swoim stadionie. Korzysta więc z gościny Dynama Kijów.

Starcie z kijowianami

I to właśnie z kibicami tego klubu starli się w nocy sympatycy Legii. Do rozróby doszło w pobliżu stacji metra Hydropark. W ruch poszły race.

O bójce poinformowali milicję świadkowie zdarzenia, którzy alarmowali, że w starciach uczestniczy co najmniej 50 osób. Do aresztu trafiło dziewięć osób. Nie ma doniesień o rannych. Portal ukraińskiego tygodnika "Zerkało Tyżnia" relacjonował jednak, że w ruch poszły także noże, a kilka osób ma rany kłute.

Bijatyka we Lwowie

Do masowej bójki z udziałem kibiców Legii doszło także we Lwowie - informują lokalne portale.

"W środę wieczorem, w centrum Lwowa doszło do bójki z udziałem ok. 8 Polaków i 18 Ukraińców. Goście z Polski jechali do Kijowa na mecz Legii z klubem Zoria z Ługańska" - napisała lwowska agencja Zaxid.net.

Mecz w Kijowie rozpocznie się w czwartek o godz. 19. Jeśli Legia awansuje do fazy grupowej LE, zagra w niej trzeci sezon z rzędu.

Czytaj także na tvn24.pl

tas//gak