Ukradli "Ułana na koniu"

Warszawa

| Fakty w Południe TVN24Kradzież Kossaka fot. KSP

Obraz Kossaka "Ułan na koniu" i zegar z mosiądzu z figurą "Kąpiąca się Venus" padły łupem 27-letniego mężczyzny. Złodzieja historycznych przedmiotów złapali policjanci z Bemowa.

Patrolując wieczorem ulice dzielnicy zwrócili uwagę na kierowcę fiata ducato, który na ich widok znacznie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. W pewnym momencie samochód zatrzymał się, wybiegł z niego mężczyzna i zaczął uciekać. Choć funkcjonariuszom nie udało się go złapać, zatrzymali pasażera, który jechał także fiatem - Chrystiana H.

Łom i śrubokrętPodczas kontroli auta policjanci zabezpieczyli łom, śrubokręt i torbę z wartościowymi przedmiotami. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna chwilę przed zatrzymaniem włamał się wraz ze wspólnikiem do jednego z mieszkań.Pokrzywdzony oszacował straty na około 2 tys. zł, jednak posiadają one wartość historyczną i stanowią pamiątkę rodzinną.

W czwartek Chrystian H. usłyszał zarzuty włamania do mieszkania. Śledczy znają już dane drugiego sprawcy. Jego zatrzymanie, jak twierdzą jest kwestią czasu.

ran/par