Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Ukradli kable. Pociągi SKM i KM są opóźnione

Warszawa

KMPociągi SKM i KM jeżdżą z opóźnieniami

Awaria systemu sterowania ruchem pociągów na odcinku Warszawa Okęcie - Warszawa Al. Jerozolimskie spowodowała, że składy SKM i KM jeżdżą z opóźnieniami. Wszystko przez kradzież kabli. Utrudnienia potrwają do piątku.

- Nad ranem doszło do kradzieży kabli, które zasilały elektronikę przytorową – wyjaśnia Jan Telecki, dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK. - W związku z tym dwa semafory są niesprawne i wprowadziliśmy telefoniczne zapowiadanie pociągów - dodaje.

Opóźnienia

Co to oznacza? – Na torze numer dwa (w kierunku Warszawy), między stacjami Warszawa Okęcie, a Warszawa Al. Jerozolimskie, może się znajdować tylko jeden pociąg. Dopiero kiedy dojedzie do stacji Warszawa Al. Jerozolimskie, puszczany jest kolejny - tłumaczy Telecki.

Dlatego pasażerowie muszą się liczyć z opóźnieniami w kursowaniu pociągów SKM - S2, S3C, S3S i KM, które według Teleckiego dochodzą do kilkunastu minut.

Koleje Mazowieckie informują o opóźnieniach dochodzących do 20 minut.

Wyjazd z Warszawy odbywa się zgodnie z rozkładem. Utrudnienia potrwają do jutra.

su//ec