Ukradli auto szefowi. Spowodowali wypadek, trafili do aresztu

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plMężczyźni usłyszeli zarzuty

Dwóch obywateli Ukrainy usłyszało zarzuty włamania, kradzieży auta, a jeden z nich dodatkowo prowadzenia pod wpływem alkoholu. Zostali tymczasowo aresztowani. W nocy z piątku na sobotę na Pradze Południe mężczyźni zderzyli się z kią, w której podróżowały dwie osoby.

- Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wypadku zastali kierowcę oraz jego dwóch pasażerów poza pojazdem. Każdy z mężczyzn zaprzeczał jakoby miał prowadzić samochód. Ustaliliśmy jednak, że kierowcą był 25-letni mężczyzna - tłumaczy Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Tymczasowy areszt

Jak dodaje, kierowca auta miał półtora promila w organizmie, natomiast 33-letni pasażer niespełna promil. Okazało się również, że auto, którym poruszali się mężczyźni, wraz z dokumentami i kluczykami ukradli szefowi w Ursusie.

- Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, natomiast młodszy mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Niewykluczone, że usłyszy również zarzut spowodowania wypadku - zaznacza policjantka.

W poniedziałek sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt wobec podejrzanych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat więzienia.

Jechał bez świateł?

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Al. Stanów Zjednoczonych, na wysokości Afrykańskiej. Kierowca subaru uderzył w kię. - W skutek zderzenia subaru uderzyło w drzewo i zatrzymało się na pasie zieleni, a kia wyrwała barierki oddzielające jezdnie i przodem uderzyła w betonowy filar - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Ranni z kii byli przytomni. Policja podaje, że łącznie trzy osoby trafiły do szpitala.

Jak tłumaczył reporter, z relacji świadków wynikało, że subaru jechało z wyłączonymi światłami, nagle zjechało na inny pas i bokiem uderzyło w drugie auto.

Zderzenie w al. Stanów Zjedoczonych
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

ło/b