Najnowsze

Ukradł rower w... majtkach na głowie

Najnowsze


Przestępcy wymyślają różne sposoby na uniknięcie rozpoznania, ale przypadek kradzieży na Szegedyńskiej zaskoczył nawet doświadczonych policjantów. Mężczyzna, który zabrał sąsiadowi rower, dla zamaskowania założył a głowę... własne majtki, a dla wzmocnienia kamuflażu na nogach miał dwie różne skarpetki.

Na początku kwietnia bielański komisariat przyjął zgłoszenie kradzież roweru z klatki schodowej w bloku przy ulicy Szegedyńskiej. Policjanci obejrzeli nagranie z monitoringu budynku. Okazało się, że na taśmie jest zapis nie tylko całego zdarzenia, ale też pomysłu na wyrafinowany kamuflaż.

Zapasowe slipy i trik ze skarpetami

Młody mężczyzna najpierw przez kilka minut sprawdzał, czy na klatce schodowej nie ma innych osób. Potem zdjął jedną z dwóch par majtek, które miał na sobie, i założył ją na głowę.

Dla wzmocnienia efektu na nogach miał dwie różne skarpety. W końcu mężczyzna zabrał rower sąsiada i uciekł do swojego mieszkania.

Zarzuty i recydywa

Policjanci ustalili, że złodziejem był 27-letni Andrzej R. Kilka tygodni później mężczyzna został zatrzymany. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut za kradzież roweru. Andrzej R. będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Ukradł rower w... majtkach na głowie

js/roody

Pozostałe wiadomości