Ukradł biżuterię i sprzęt elektroniczny. Ścigało go pięć radiowozów

Warszawa

kspPolicja zatrzymała włamywacza

Pięć radiowozów policyjnych ścigało mężczyznę, który wcześniej włamał się do domu jednorodzinnego i ukradł biżuterię oraz sprzęt elektroniczny. Okazało się, że był w trakcie odbywania kary więzienia.

Policjanci z Halinowa dostali zgłoszenie o włamaniu, które miało miejsce w domu jednorodzinnym w Długiej Szlacheckiej. Sprawca ukradł biżuterię i sprzęt elektroniczny po czym uciekł pieszo.

Pościg

Do akcji pościgowej włączyło się pięć policyjnych radiowozów, w tym z drogówki oraz z komisariatów w Halinowie i Sulejówku.

Po 3-kilometrowym pościgu w kierunku Okuniewa, udało się zatrzymać uciekiniera. Funkcjonariusze zajechali mu drogę samochodem, następnie obezwładnili i przewieźli do policyjnego aresztu.

Do depozytu zabrano też większość skradzionych rzeczy, których włamywacz próbował pozbyć się podczas ucieczki.

Skazany wcześniej na ponad 8 lat

Włamywaczem okazał się być 29-letni Łukasz N., który odbywał karę ponad 8 lat więzienia. Mężczyzna nie zgłosił się do zakładu karnego, kiedy zakończyła się mu przerwa w odbywaniu wyroku.

Ostatecznie sprawa zakończyła się przedstawieniem Łukasz N. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze bezwzględnej- 2 lat więzienia.

Kiedy zakończyło się policyjne przesłuchanie, Łukasza N. został przewieziony do zakładu karnego.

su//ec