Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ukradł 70 tysięcy franków i zakopał na działce

TVN Warszawa


Policjanci zatrzymali konwojenta podejrzanego o kradzież 70 tysięcy franków szwajcarskich. Funkcjonariusze całą gotówkę odzyskali, a 36-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

O kradzieży w jednej z firm zostali powiadomieni policjanci na Mokotowie. "Wszystko wskazywało na to, że do kradzieży doszło w momencie, kiedy konwojent odbierał przesyłki, a koperty z gotówką prawdopodobnie znalazły się tam omyłkowo" – twierdzi stołeczna policja.

Odpowie za kradzież

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Okazało się, że to 36-latek jest sprawcą tej kradzieży. Policjanci zatrzymali go w miejscu pracy. Skradzione 70 tysięcy franków zostało zakopane na działce w podwarszawskiej miejscowości.

Policjanci gotówkę odzyskali, a mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze i objęty policyjnym dozorem. Odpowie za kradzież znacznej kwoty pieniędzy. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

ran/b