Ukradł 600 butelek markowego wina. Sprzedawał po 4 złote

Warszawa

fot

Policja zatrzymała złodzieja, który ukradł z piwnicy na warszawskim Ursynowie ponad 600 butelek markowego wina, a następnie odsprzedał je w sklepie na warszawskiej Pradze po około 4 zł za butelkę.

- Pracownik firmy sprzątającej teren osiedla, który zamiatał korytarz przy piwnicach lokatorów zwrócił uwagę na jedno z pomieszczeń. Kiedy okazało się, że w środku znajduje się duża liczba pudełek i butelek z winem, włamał się tam, a następnie wyniósł kilka sztuk- poinfomowała Edyta Adamus ze stołecznej policji.

Kolejne 600

Po jakimś czasie postanowił ukraść więcej alkoholu, a do przewiezienia ponad 600 butelek wina zaangażował swojego znajomego Wiesława B., który przyjechał po nie dostawczym samochodem. Następnie 25-latek sprzedał skradziony alkohol w sklepie na terenie Pragi. Sprzedawczyni Bożena B. zapłaciła mu około 4 złotych za butelkę. Potem prawdopodobnie oferowała nielegalny towar klientom.

Paserstwo i włamanie

Policjanci zatrzymali także kobietę. W sklepie znaleźli ponad 200 butelek skradzionego wina. Do policyjnego aresztu trafił również Wiesław B. Obydwoje usłyszeli zarzuty paserstwa. Łukasz P. odpowie za włamanie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

fot
fot. KSP
fot
fot
fot. KSP
fot
fot
fot. KSP
fot

PAP/su/par