Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ugasili płonącą hałdę

Warszawa

fot

Słup dymu widoczny z daleka - to efekt pożaru w kompostowni na Bielanach. Jedna osoba została ranna. Kilka godzin trwała akcja dogaszania.

Pożar został ugaszony - poinformowała w niedzielę rano straż pożarna. Ale wcześniej musieli przez kilka godzin trzymać rękę na pulsie.

"To wymaga czasu"

O zdarzeniu poinformowali na Kontakt 24 internauci. Słup dymu widoczny był z daleka. Na miejsce przyjechała straż pożarna - ciężkie wozy z drabiną i cysterny. Strażacy zabezpieczali teren, żeby nie zapaliła się druga hałda.

- Myślę, że kilka jednostek zostanie na miejscu przez całą noc - informował po godz. 20.00 Artur Laudy z warszawskiej komedny straży pożarnej.

Wtedy trwała jeszcze akcja dogaszania. - To wymaga czasu, bo powierzchnia wynosi ok. 500 metrów kwadratowych, a ilość materiału na niej zgromadzona jest znacząca, miejscami hałda jest wysoka ma 5 metrów - tłumaczył Laudy. Jak dodał, nie ma zagrożenia dla okolicznych budynków i osób postronnych.

Gorąco wewnątrz hałdy

Strażacy przegarniają i przelewają hałdę, żeby dogasić jej wewnętrzne warstwy. - Polewamy ją ze wszystkich stron, także z działka wodnego na podnośniku, ale temperatura wewnątrz jest tak wysoka, że woda paruje. Zadymienie wciąż jest silne - relacjonował Laudy.

W wyniku pożaru ucierpiał 50-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej próbował na własną rękę gasić ogień. Z poparzoną twarzą trafił pod opiekę pogotowia ratunkowego.

fot

Czytaj też na Kontakcie 24

Internauta przesłał zdjęcia pożaru, ale straż zweryfikowała informacje o tym, że pali się magazyn paliw:

mjc/mz/js