Uff, jak gorąco!

Warszawa

| facebook.com/ozzpffot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Jest cieplej, jest problem. Choć w miejskich autobusach powinna już działać klimatyzacja, zdarza się, że temperatura jest nie do wytrzymania - donoszą internauci. Urzędnicy zapewniają, że cały czas kontrolują przewoźników.

Tłok i wysoka temperatura - na to skarżą się pasażerowie:

Takich głosów na warszawa@tvn.pl dostajemy coraz więcej, mimo że przewoźnicy są już zobowiązani utrzymywać odpowiednią temperaturę w pojazdach komunikacji miejskiej.

Wyniki kontroli wkrótce

- Powinna być utrzymana w przedziale 18-25 stopni - mówi Andrzej Skwarek, rzecznik ZTM. W praktyce oznacza, to że w autobusach ma być włączona klimatyzacja. Problemy z nią nie są nowe.

W ubiegłym roku, szczególnie w pierwszych tygodniach po wprowadzeniu nakazu utrzymywania odpowiedniej temperatury, przypadki jego nieprzestrzegania przez kierowców zdarzały się często. Posypały się kary. – Po kontrolach ta liczba spadła z kilkuset przypadków do kilkudziesięciu - mówi Skwarek.

Służby techniczne ZTM kontrole przeprowadzają również w tym roku. W najbliższych dniach możemy spodziewać się ich wyników. Uwagi można zgłaszać też na infolinię ZTM (22) 194-84

ran/ec//mz