Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

Najnowsze

"Uderzył pokrzywdzonego w twarz". Zarzuty za śmierć na Polu Mokotowskim

Najnowsze

Google EarthDo tragedii doszło na Polu Mokotowskim (zdj. ilustracyjne)

46-latek, zatrzymany w związku ze śmiercią mężczyzny na Polu Mokotowskim, na trzy miesiące trafił do aresztu. Wcześniej usłyszał zarzuty za nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia na Polu Mokotowskim, w pobliżu Biblioteki Narodowej, doszło we wtorek wieczorem. Wówczas policja informowała, że nie żyje jeden mężczyzna, a drugi został zatrzymany. Nie zdradzała szczegółów zajścia. Więcej podała właśnie Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Z informacji śledczych wynika, że między mężczyznami "doszło do słownej sprzeczki".

"Uderzył pokrzywdzonego w twarz"

"Wojciech K. w trakcie jej przebiegu uderzył pokrzywdzonego w twarz, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. W następstwie otrzymanego ciosu pokrzywdzony upadł na trawnik, a po chwili przestał oddychać. Bezpośredni świadek zdarzenia wezwał pogotowie i rozpoczął akcję reanimacyjną" – informuje w oświadczeniu Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak dodaje, załoga pogotowia, która przybyła na miejsce, stwierdziła zgon. Policjanci przeprowadzili oględziny zwłok oraz miejsca zdarzenia. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie w czwartek odbyła się sekcja zwłok.

Urazy kręgów szyjnych

"Materiały z wykonanych czynności trafiły do prokuratury, gdzie zostało wszczęte śledztwo. Po uzyskaniu wyników sekcji zwłok, wczoraj (w czwartek - red.) prokurator przedstawił zatrzymanemu Wojciechowi K. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonego. Pokrzywdzony doznał urazu kręgów szyjnych skutkującego masywnym krwawieniem wewnętrznym" – wyjaśnia Łapczyński i dodaje, że podejrzany przyznał, że uderzył mężczyznę.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące. Jak mówi Łapczyński, w piątek sąd przychylił się do tej propozycji.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o tragicznym zdarzeniu w Parku Praskim:

Tragedia w Parku Praskim
Tragedia w Parku PraskimArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: Google Earth

Pozostałe wiadomości