Uderzył głową w pociąg, wstrzymał ruch na linii średnicowej

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plWypadek na kolei

W piątek wieczorem doszło do utrudnień na linii średnicowej między stacjami Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia. Na wiadukcie nad Targową najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna uderzył głową w stojący pociąg i wstrzymał ruch składów.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Nie wiadomo, jak mężczyzna znalazł się na wysokim nasypie. Poszkodowanego z urazem głowy ratownicy znieśli do karetki - relacjonował Węgrzynowicz.

Jak poinformowali strażacy, dyspozytor pogotowia zgłosił, że na nasypie leży mężczyzna. - Poszkodowany rozbił głowę o stojący na torach pociąg. Pomagaliśmy go ewakuować i umieścić w karetce - przekazał Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Z powodu wstrzymania kursów pociągów, wprowadzono wzajemne honorowanie biletów przez ZTM i KM w tramwajach i autobusach w ciągu ulic Kijowska, Targowa, al. Zieleniecka, Al. Jerozolimskie.Jak podawał ZTM, pociągi w kierunku zachodnim kursowały przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota.

skw/b