Uderzenie CBŚ w stołeczny gang

Warszawa

| Fakty TVNfot. sxc.hu

Gang specjalizujący się m.in. w podrabianiu kart kredytowych i handlu narkotykami rozbili policjanci z CBŚ - podała PAP. Członkowie grupy wywodzili się z Warszawy i podwarszawskich miejscowości, działali na terenie całej Polski i w Stanach Zjednoczonych.

- Zatrzymano w sumie 11 osób, mieszkańców Warszawy, Żyrardowa i powiatu legionowskiego. Pięć z nich zostało już aresztowanych, pozostałych sześć jest pod dozorem policyjnym - powiedział PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Podrobienia, rozboje, handel narkotykami

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚ, głównym źródłem dochodu grupy było podrabianie kart kredytowych i bankomatowych. Gang miał też na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami, oszustwa bankowe oraz pranie pieniędzy.

Działali też w USA

- Szajka wywodziła się z Warszawy i okolic, a jej działalność nie ograniczała się jedynie do stolicy. Z danych zgromadzonych przez CBŚ wynika, że grupa dokonywała przestępstw także na terenie Stanów Zjednoczonych - dodał Jakubowski.

Znaleźli broń i narkotyki

W akcji rozbicia grupy brało udział kilkudziesięciu policjantów. - W trakcie przeszukań zabezpieczyli karty bankomatowe i kredytowe, dokumenty bankowe, narkotyki - marihuanę i tabletki ecstasy oraz sprzęt elektroniczny, który został kupiony przy pomocy podrobionych kart - zaznaczył Jakubowski.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.

pap/mz