Udawali policjantów. Ukradli 130 tysięcy złotych

Warszawa

Rysopis poszukiwanych złodziei
Rysopis poszukiwanych złodziei
Rysopis poszukiwanych złodziei
Rysopis poszukiwanych złodziei
Rysopis poszukiwanych złodziei
Rysopis poszukiwanych złodziei

Policja poszukuje trzech mężczyzn, którym mieszkanka Marek oddało kosztowności i pieniądze o łącznej wartości 130 tysięcy złotych. Oszuści podali się za policjantów i zażądali wydania kosztowności twierdząc, że są one kradzione. 28 lutego do jednego z domów jednorodzinnych w Markach weszło trzech mężczyzn podających się za policjantów. Jeden z nich pokazał kobiecie odznakę policyjną.

Oszuści zażądali wydania pieniędzy i biżuterii twierdząc, że jest ona kradziona, a banknoty są fałszywe.

W sumie wynieśli pieniądze, bizuterię oraz 18 markowych zegarków o łącznej wartości 130 tys. złotych.Dopiero po pewnej chwili kobieta zorientowała się, że nie dostała żadnego pokwitowania za wydane przedmioty. Wybiegła za złodziejami, jednak nikogo już nie było.

Rysopis sprawców

Policja przedstawia rysopis złodziei:- mężczyzna w wieku ok. 45-50 lat ubrany w kurtkę kol. szarego, ok. 185 cm wzrostu, 100 kg wagi, sylwetka tęga, na głowie miał czapkę materiałową kol. czarnego, dłuższe włosy, krzywe zęby.- drugi ze sprawców był wzrostu ok. 185cm, sylwetka muskularna, ubrany w kurtkę skórzaną kol. czarnego, na głowie miał czapkę materiałową kol. czarnego, charakterystyczna śniada cera twarzy, duży garbaty nos, duże wargi, twarz pulchna - owalna, spodnie kol. ciemnego,- trzeci ze sprawców wzrost. Ok. 185cm. dobrze zbudowany, ubrany w kurtkę skórzaną kol. czarnego, na głowie czapka, krótka broda kol. ciemnobrązowego.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn, oraz świadków zdarzenia policja prosi są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Wołominie tel. 22 604-72-39 , 22-776-20-21 - czynny całą dobę, telefonem zaufania 0-22-787-20-00 lub z najbliższą jednostką Policji lub na telefon alarmowy 997 i 112.

KSP/su/par