Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Uczucie zemsty było tak głębokie, że spowodowało tragiczny finał"

Warszawa

Profesor Brunon Hołyst, kryminolog, o ojcu pięcioletniego DawidaTVN24
wideo 2/5

- Ojciec pięcioletniego Dawida działał logiczne, według założonego planu. Unikałbym pojęcia niepoczytalności - powiedział o ojcu pięcioletniego Dawida profesor Brunon Hołyst, kryminolog. - On kochał i żonę i dziecko, ale uczucie zemsty było tak głębokie, że spowodowało tragiczny finał - dodał.

W sobotę w okolicach autostrady A2 policja odnalazła ciało chłopca. - Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością jesteśmy przekonani, że to pięcioletni Dawid - powiedział w sobotę po godzinie 16 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Kryminolog profesor Brunon Hołyst mówił w TVN24 o ojcu pięcioletniego Dawida. Podkreślił, że trzeba zwrócić uwagę na "dwa integralne zjawiska". - Z jednej strony zaginięcie syna, z drugiej samobójstwo. Zastanowić się należy nad procesami motywacyjnymi - wskazywał.

"Uczucie zemsty zniszczyło uczucie miłości"

- Na samobójstwo - jak mówił gość TVN24 - niewątpliwie nałożyło się wiele czynników. Konflikty rodzinne, żona opuszcza męża, przenosi się do z Grodziska do Warszawy, dezorganizacja rodziny - wyliczał. - Z drugiej strony długi na sumę 200 tysięcy złotych. Nie układało się w miejscu pracy, hazard. To spowodowało silny stan depresji, który doprowadził do samobójstwa - wskazał.Jak dodał profesor Hołyst, dodatkowym czynnikiem, który mógł popchnąć mężczyznę do decyzji samobójcy było - jak już wiemy - odebranie życia dziecku.

Kryminolog zaznaczył, że w tym konkretnym przypadku "unikałby pojęcia niepoczytalności". - Ojciec działał logiczne, według założonego planu. Chciałbym powiedzieć krótko: uczucie zemsty zniszczyło uczucie miłości. On kochał i żonę i dziecko, ale uczucie zemsty było tak głębokie, że spowodowało tragiczny finał - podkreślił.

Zaginięcie 5-letniego Dawida
tvn24.pl / GoogleMaps

ads//now