Uczniowie pomagają bezpańskim psom. Nagrali teledysk

Warszawa

Mateusz Szmelter /tvnwarszawa.plUczniowie amerykańskiej szkoły nagrali wideoklip, by pomóc psom ze schroniska

Na niecodzienny pomysł pomocy porzuconym zwierzętom wpadły dzieciaki z American School of Warsaw w Konstancinie. Nawiązały współpracę ze schroniskiem w Boguszycach, przygotowały specjalny koncert, nagrały wideoklip i sprzedają płytę, z której dochód ma pomóc bezdomnym zwierzętom.

"Walkin The Dawg" to wyjątkowy wideoklip, od początku do końca przygotowany przez uczniów piątej klasy American School of Warsaw. Teledysk opowiadający o porzuconych zwierzakach to ich pomysł na realizację programu "Service Learnig", który jest elementem ich planu nauczania.

- Dzieci uczestniczą w programach pomocy na rzecz lokalnej społeczności. Mamy określone tematy, które dzieci muszą zrealizować w ramach ich edukacji. Natomiast same wybierają formę, w jakiej to zrobią. To bardzo ważne, że to ich wybór, komu i w jaki sposób pomagają - mówi tvnwarszawa.pl Ligita Stawarz, service learning director.

Chcą zmienić życie piesków

Dzieci zdecydowały, że pomogą bezpańskim psom. Wybór padł na schronisko "Ostatnia Szansa" w Boguszycach koło Rawy Mazowieckiej. - Wspólnie zastanawialiśmy się, jak zmienić życie zwierzaków, co konkretnie zrobić, aby poprawić ich sytuację - mówi Mike Avery, nauczyciel i opiekun projektu.

W październiku uczniowie nawiązali współpracę ze schroniskiem, zaprosili do szkoły dwóch wolontariuszy, dzięki którym dowiedzieli się, jak mogą pomóc czworonogom. - Psy potrzebowały lekarstw, dzieci postanowiły przygotować więc przegląd talentów, a pieniądze z koncertu przeznaczyły na zakup potrzebnych leków - tłumaczy Stawarz.

Potem były koleje zbiórki pieniędzy, jedzenia i rzeczy potrzebnych w schronisku, wreszcie pomysł nagrania piosenki "Walkin The Dawg", nagranie do niej teledysku i sprzedaż płyty. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na pomoc psom.

Pomagają także dzieciom i niewidomym

Tekst i muzykę do utworu napisał Avery. Dzieci nagrały i zmontowały video.- Proces ten był stresujący, ale zarazem ekscytujący. Mieliśmy dużo tekstu do nauczenia się na pamięć i baliśmy się, że nie zdążymy przed wejściem do studia, ale na szczęście wszystko poszło bardzo dobrze - opowiada Karolina, uczennica i jedna z wokalistek.

Na końcowy efekt dzieciaki ciężko pracowały cały rok. Widać, że w projekt włożyły nie tylko dużo pracy, ale i serca. - Pomoc zwierzętom jest bardzo ważna. To smutne, gdy widzimy je bezpańskie na ulicy. Myślę, że pies przy rodzinie to prawdziwa radość dla niej. Praca przy projekcie była dla całej klasy ważna, mieliśmy przy tym tez dużo zabawy - zapewnia Aron, inny uczeń zaangażowany w "Walkin The Dawg".

To nie jedyny projekt pomocy, w który zaangażowali się uczniowie z Konstancina. Pomagają oni także dzieciom m.in. z tutejszego domu dziecka i ośrodka dla niewidomych w Laskach oraz podopiecznym ośrodka dla uchodźców w Lininie.

Zobacz cały klip:

"Walkin The Dawg"
American School of Warsaw

ep/kś