Uczniowie pojadą za darmo. Na podstawie takich kart

Warszawa

Prezydent Warszawy o darmowej komunikacji dla uczniówMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Wiemy, jak będą wyglądały karty dla uczniów, którzy komunikacją miejską pojadą za darmo. Ratusz właśnie rozstrzygnął konkurs.

- Znamy zwycięzców konkursu "Moja Karta Miejska"! W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Magdalena Czartoryska-Sziler, a gimnazjów – Zuzanna Sypuła. Ich prace ozdobią ok. 150 tys. kart miejskich, dzięki którym od września uczniowie podstawówek i gimnazjów będą bezpłatnie podróżować miejską komunikacją - poinformowała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.Dodała, że na konkurs wpłynęło około 450 prac. Najlepsze z nich można oglądać na wystawie w Teatrze Lalka oraz w galerii multimedialnej na stacji metra Świętokrzyska od 10 do 27 kwietnia 2017 roku.

Tak będą wyglądały karty uczniów
Ewelina Lach, um

Uczniowie pojadą za darmo

Zwycięskie grafiki ozdobią karty upoważniające uczniów do darmowej jazdą komunikacją miejską. Zmiany zaczną obowiązywać od 1 września, w czwartek radni przegłosowali uchwałę. Bezpłatnie z komunikacji miejskiej będą mogli skorzystać uczniowie podstawówek i gimnazjów (mają działać jeszcze przed dwa lata). Będą podróżować na podstawie Karty Ucznia. Karta nie obejmuje dzieci w klasach "zero".

Wnioski o wydanie karty szkoły prześlą do Zarządu Transportu Miejskiego. Uczniowie mieszkający w Warszawie, a uczący się w innych miejscowościach, będą mogli wyrobić kartę w każdym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM. Uprawnienia będą wgrywane na okres nie dłuższy niż cztery lata.

 Jak już pisaliśmy, niektórzy rodzice skarżą się na brak precyzyjnych informacji na temat wyrabiania nowych kart. Zarząd Transportu Miejskiego wyjaśniał, że wnioski można składać do 19 kwietnia, tylko w sekretariatach szkół. Ale będzie też możliwość ich dosłania w trakcie roku szkolnego.

12 milionów złotych

Jak poinformowała na konferencji prasowej prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, z programu będzie mogło skorzystać 151 tys. uczniów z ponad 550 szkół. Ratusz szacuje, że wprowadzenie programu będzie pochłonie 12 mln złotych

ZOBACZ JAK WYROBIĆ KARTĘ UCZNIA

Prezydent Warszawy o darmowej komunikacji dla uczniówMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/b