Najnowsze

Uczniowie i uchodźcy namalowali mural. Zniszczyli go rasiści

Najnowsze

Ktoś zniszczył mural namalowany przez dzieci
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKtoś zniszczył mural namalowany przez dzieci

"Targówek pier… uchodźców" i "Biały Targówek" - takie napisy pojawiły się na muralu namalowanym przez uczniów pobliskiej podstawówki wspólnie z dziećmi z pobliskiego ośrodka dla uchodźców. Komuś nie spodobały się trzymające się za ręce dzieci o różnym kolorze skóry.

O sprawie poinformował portal tutargowek.pl.

- Mural był bardzo ładny i kolorowy. Przedstawia uśmiechnięte dzieci, różnej narodowości, trzymające się za ręce - opisuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Nad głowami dzieci znajdują się pozdrowienia w rożnych językach - dodaje.

Niestety, to już nieaktualne. Ktoś zniszczył malowidło. -Sprejem wypisano wulgaryzmy typu " Targówek pier... uchodźców, czy "spier..." - informuje Marcinczak. - Jakby tego było mało, twarze dzieci o ciemniejszym kolorze skóry, pomalowano na biało - dodaje.

"Miał integrować"

Mural na rurze ciepłowniczej przy ul. Rozwadowskiego powstał w listopadzie zeszłego roku. Został namalowany przez uczniów pobliskiej szkoły podstawowej nr 58 oraz dzieci z ośrodka dla uchodźców.

Jak informuje Gazeta Stołeczna, inicjatorem była fundacja Sowa, która na Targówku integruje dzieci uchodźców z polską społecznością.

su/r

Pozostałe wiadomości