Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Uczcili pamięć zmarłej radnej. Sala w PKiN dostała jej imię

Warszawa

Twitter / Hanna Gronkiewicz-WaltzOdsłonięcie tablicy

Sali na 20. piętrze Pałacu Kultury i Nauki nadano w czwartek imię zmarłej w tym roku wieloletniej radnej Warszawy Zofii Trębickiej. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że Trębicka stanowiła wzór radnej.

Odsłonięto także tablicę pamiątkową poświęconą Trębickiej. W uroczystości wzięli udział członkowie rodziny radnej, prezydent miasta, przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) oraz stołeczni radni.

"Bardzo pracowita"

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że Trębicka była wzorem radnej.- Ona była bardzo skromna, bardzo merytoryczna i bardzo pracowita - powiedziała prezydent stolicy.Przypomniała, że to właśnie Trębicka przeprowadziła pierwszy program reformy czynszowej. Podkreśliła, że Trębicka zajmowała się również "sprawami trudnymi, niepopularnymi".Imię Trębickiej nadano sali nr 2023 na 20. piętrze Pałacu, w niej odbywały się komisje prowadzone przez Trębicką.Trębicka od 2006 r. była radną PO, była wieloletnią przewodnicząca komisji rozwoju gospodarczego w radzie miasta. W latach 2011-2015 delegatka Rady m.st. Warszawy do Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Trębicka zmarła w maju tego roku.

CZYTAJ TEŻ O PLANOWANEJ WYMIANIE OKIEN W PKIN:

Wymiana okien potrwa kilka lat
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

PAP/ran/b