Uczcili pamięć Andrzeja Struja. Rocznica śmierci bohaterskiego policjanta

Warszawa

kspUczcili pamięć Andrzeja Struja

Policjanci, strażnicy miejscy i motorniczowie uczcili pamięć młodszego aspiranta Andrzeja Struja. Został zamordowany równo sześć lat temu przy przystanku tramwajowym na Woli.

Wieniec złożył Komendant Główny Policji inspektor Zbigniew Maj. W uroczystości uczestniczyli również koledzy Struja z wydziału oraz funkcjonariusze z innych jednostek KSP.

Wiązanki złożyli także przedstawiciele Tramwajów Warszawskich i straży miejskiej. Na znak pamięci o zmarłym tragicznie policjancie motorniczy mijający w trakcie trwania uroczystości przystanek "Fort Wola" włączali dzwonki tramwajowe.

Tragiczna śmierć

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 lutego 2010 roku. Na przystanek podjechał tramwaj, a jeden ze stojących przy wiacie mężczyzn rzucił koszem na śmieci w wagon. Na jego zachowanie zareagował wychodzący z tramwaju pasażer - młodszy aspirant Andrzej Struj. Został zaatakowany przez napastnika i zraniony nożem.

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia i policję. Mimo błyskawicznie udzielonej pomocy medycznej policjant zmarł w szpitalu. 42-letni funkcjonariusz wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy z 15-letnim stażem służby został pośmiertnie awansowany do stopnia podkomisarza policji oraz odznaczony "Krzyżem Zasługi za Dzielność" i złotą odznaką "Zasłużony Policjant".

ran/sk