Uchwałą chcą zaprosić papieża Franciszka

Warszawa

TVN24Papież Franciszek zawita do podwarszawskiej gminy?

Kilkunastu radnych podwarszawskich Łomianek chce zaprosić do gminy papieża Franciszka. Pierwszy krok w tym kierunku mają zrobić 19 września. Wtedy na sesji będą głosować nad... projektem uchwały w tej sprawie.

"Nie stójcie na balkonie życia, Jezus nie czekał. Zaangażował się. Zaangażujcie się tak, jak to zrobił Jezus". Słowa wypowiedziane przez papieża Franciszka głęboko do serca wziął sobie jeden z radnych podwarszawskich Łomianek.

- Zaproszenie Papieża do Łomianek w formie uchwały ma nadać rangę temu wydarzeniu. Jak wiadomo w 2016 roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, być może papież odwiedzi również Warszawę. To dobry moment, aby choć na chwilę Ojciec Święty zatrzymał się w Łomiankach i pobłogosławił nas. Warto też zaznaczyć, że w naszym mieście znajduje się najstarszy w kraju Instytut Studiów nad Rodziną, a obecnie Wydział UKSW - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jan Grądzki, przewodniczący Rady Miejskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ O ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY.

Nastula popiera

Grądzki przygotował projekt uchwały, który jest jednocześnie zaproszeniem Ojca Świętego do odwiedzenia Łomianek. Pod dokumentem podpisała się większość: 14 z 21 radnych. Wśród nich jest Paweł Nastula, mistrz olimpijski w judo, obecnie zawodnik MMA.

ZOBACZ PROJEKT UCHWAŁY.

Łomianki to prawdopodobnie pierwsze miasto w Polsce, które poprzez uchwałę chce zaprosić papieża Franciszka. Głosowanie ma odbyć się 19 września.

Bush był, Obama nie przyjechał

To nie pierwsze zaproszenie dla ważnych osobistości do Łomianek. W 2011 roku burmistrz Tomasz Dąbrowski do Łomianek zapraszał prezydenta USA Baracka Obamę. Do wizyty miało dojść w Kiełpinie, przy obelisku upamiętniającym zestrzelenie 18 września 1944 roku samolotu B17G na pokładzie z lotnikami amerykańskimi.

Warto przypomnieć, że właśnie pod tym obeliskiem w 1987 roku kwiaty składał George Bush, a w 2004 roku Al Gore.

TAK WARSZAWIACY KOMENTOWALI WYBÓR PAPIEŻA FRANCISZKA:

Warszawiacy o wyborze papieża
TVN24

Łomianki na stronie internetowej podkreślają też swoje przywiązanie do poprzednich papieży, informując, że W 2011 roku w łomiankowskim urzędzie została wystawiona Złota Księga. Mieszkańcy mogli tam wpisywać podziękowania za to, że Benedykt XVI ogłosił błogosławionym swojego poprzednika Jana Pawła II. Później księga maiła być przekazana Benedyktowi XVI jako dar łomiankowskiej społeczności.

bf/mz