Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Ubliżał pasażerowi w autobusie. ZTM: kierowca straci pracę

Warszawa

Artur KulikowskiAwantura w autobusie

Kierowca autobusu, który naubliżał pasażerowi w autobusie linii 180 straci pracę - informuje Zarząd Transportu Miejskiego. Decyzja zapadła po tym, jak pokazaliśmy awanturę, do której doszło w pojeździe Miejskich Zakładów Autobusowych.

Do całego zajścia doszło w czwartek przed godziną 12 w autobusie linii 180, jadącym w kierunku Wilanowa.

"Zostanie rozwiązana umowa"

- Otrzymaliśmy informację od przewoźnika. Miejskie Zakłady Autobusowe poinformowały, że z kierowcą zostanie rozwiązana umowa o pracę - mówi Wiktor Paul z biura prasowego Zarząd Transportu Miejskiego.

Chcieliśmy to potwierdzić w MZA, ale usłyszeliśmy, że nie ma aktualnie rzecznika prasowego. Nie udało nam się również dodzwonić do zarządu spółki.

Zdarzenie, którego efektem ma być zwolnienie kierowcy, nagrał jeden z pasażerów. Krótki film pokazaliśmy w czwartek na naszym portalu. Wszystko rozegrało się pomiędzy kierowcą a pasażerem, który stał tuż przy kabinie. Dialog wyglądał w ten sposób:

"cmokanie w pompę"

- Goń się ty, palancie posrany, ty - krzyczy kierowca. - Człowieku, ciebie trzeba z pracy wyrzucić w trybie dyscyplinarnym - odpowiada pasażer. - Ciebie, ty na pieszo chodź - grzmiał szeryf autobusu. Pasażer chwilę później zarzucił mu nieznajomość stolicy. - Warszawy nawet nie zna i jeździć nie umie - stwierdził. - Goń się, powiedziałem ci już.

Kierowca krzyczał później o "cmokaniu w pompę", mówił do pasażera: wzywaj policję bezmózgowcu. I dodał: - Jeszcze powiedz, że kazał ci się kierowca w d... pocałować.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE I KULISACH CAŁEGO ZDARZENIA

ran/pm