Najnowsze

Tysiące roślin wokół Stadionu

Najnowsze


Ponad 400 drzew, 83 tysiące krzewów oraz 75 tysięcy bylin i krzewinek rożnego rodzaju ozdobi okolice Stadionu Narodowego. Kończy się właśnie nasadzanie roślin i zakładanie trawników.

W projekcie zieleni skupiono się przede wszystkim na roślinach reprezentacyjnych i charakterystycznych dla Mazowsza. Bezpośrednie otoczenie stadionu podzielono na trzy strefy, z których każda zostanie obsadzona innymi rodzajami roślin.

Dojścia prowadzące na stadion zostaną podkreślone szpalerami ozdobnych drzew. Na nachylone płaszczyznach skarp pojawią sie kompozycje krzewów i wierzb ogławianych. Na terenach parkowych u podnóża stadionu zaplanowano natomiast otwarte murawy i łąki, które będą mogły być wykorzystywane rekreacyjnie, a dookoła bryły stadionu pobiegnie aleja parkowa.

Od strony północnej pojawią się aleje drzew prowadzące do stadionu od stacji kolejowej. Wzdłuż głównej alei zaprojektowano także "zielone wyspy" - trawniki o łacznej powierzchni 3000 mkw., które będzie mozna wykorzystać jako miejsca wypoczynku.

js/roody