Tysiąc ton piachu w centrum miasta. Ruszyła wyjątkowa plaża

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plPlaża przed PKiN już otwarta

W samym sercu stolicy powstała Strefa Rekreacyjna. Przed Pałac Kultury i Nauki nawieziono tysiąc ton piachu, z którego usypano kilka boisk. W piątek popołudniu strefa została oficjalnie otwarta.

To prawdziwe królestwo fanów gier na piasku. Do dyspozycji mieszkańców jest boisko do piłki nożnej plażowej, do piłki siatkowej plażowej, dwa boiska do badmintona oraz miejska plaża ze strefą chilloutu. W obrębie boisk teren wysypany został 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową. Ustawiono także trybuny dla 200 kibiców, a cały teren został doświetlony.

- Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w sportowej strefie pojawili się pierwsi chętni do gry w siatkówkę. Osób jest na razie niewiele, ale dobrze się bawią. Wszystko dzieje się pod okiem specjalnych trenerów – relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, który był pod PKiN około godz. 19.00.

Część sportowa i rekreacyjna

Do dyspozycji sportowców przygotowane zostało zaplecze – szatnie oraz sanitariaty. W specjalnych boksach zlokalizowane są przebieralnie, natryski i toalety. W części rekreacyjnej dostępne są leżaki, a także komplety ogrodowych stołów i krzeseł. – Ta strefa niestety na razie cieszy się bardzo małym zainteresowaniem. Po burzy i ulewie piasek jest mokry i zimny. Ale kiedy warunki będą bardziej sprzyjające, na pewno będzie tu sporo osób – dodaje Zieliński.

Jak zapowiadali organizatorzy, późnym wieczorem na boisku pojawi się Mélody Donchet – wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni freestyle football. Jej pokaz freestyle'u z piłką nożną będzie nawiązywać bezpośrednio do meczu otwarcia EURO 2016 we Francji.

Strefa Rekreacyjna będzie działać do połowy września.

Plaża będzie działać do września
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Piaszczysta plaża w centrum
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

alex/kw/b/sk