Tym koncertem podziękują za pamięć o Stasiaku

Warszawa

arch. prywatneWładysław Stasiak

W sobotę wieczorem w kościele św. Anny odbędzie się koncert "Przyszedł Czas" poświęcony pamięci Władysława Stasiaka, byłego wiceprezydenta Warszawy, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

- Tym koncertem chciałabym podziękować o żywą pamięć o Mężu, a także za wsparcie i życzliwość jakiej doświadczyłam po 10 kwietnia – powiedziała Barbara Stasiak, wdowa po Władysławie Stasiaku.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. W kościele św. Anny zagrają Trebunie-Tutki z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego pod dyrekcją Janusza Dąbrowskiego. - To będzie muzyka pełna werwy i optymizmu czyli taki jaki był mój Mąż – dodaje Barbara Stasiak.

Były minister, wiceprezydent

Władysław Stasiak był ministrem spraw wewnętrznych i administracji; szefem biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz szefem kancelarii prezydenta RP.

W latach 2002-2005, gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, Stasiak pełnił funkcję wiceprezydenta stolicy. W warszawskim ratuszu Stasiak odpowiadał za bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe i wdrażanie wydziałów obsługi mieszkańców.

Sylwetka Władysława Stasiaka.

bf