"Tyle młodości, tyle miłości". Powstańcy zagrali w teledysku

Warszawa

MPWTeledysk promujący film "Powstanie Warszawskie"

Kolorowe kadry z powstańczej Warszawy przeplatają się czarno-białymi obrazami współczesnego miasta. W obu scenografiach – powstańcy i emocje. Prezentujemy wzruszający teledysk promujący film "Powstanie Warszawskie".

Słowa do piosenki "Tyle nadziei, tyle młodości" napisał lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak. On też wraz z Sylwią Wiśniewską ją zaśpiewał. Muzykę skomponował Karim Martusewicz.

- Mam ogromne szczęście być synem powstańca warszawskiego i jestem z tego powodu bardzo dumny. Ta krótka, niespełna czterominutowa forma muzyczna, jaką jest piosenka, jest długą, bardzo świadomą aranżacyjnie i kompozycyjnie, przeszytą emocjami opowieścią o tym, czego nasze oczy nie widziały, a co pokaże nam film. Moje dźwięki opatrzone słowami Adama Nowaka, nabrały niesamowitego przekazu - mówi Karim Martusewicz.

"Wielki ładunek emocjonalny"

Dźwięki opatrzone są obrazem – archiwalnymi kronikami powstańczymi i zdjęciami współczesnej Warszawy, po której przechadzają się sędziwi powstańcy. Reżyserem teledysku do piosenki był Bartosza Kowalskiego.

- Po obejrzeniu zremasterowanych materiałów nie mogłem uwierzyć jak wielki mają one ładunek emocjonalny. Wyobraziłem sobie, że jedynym dopełnieniem mogą być tylko proste, ponadczasowe portrety kombatantów, ze współczesną Warszawą w tle. Sama możliwość poznania weteranów, wysłuchanie ich historii i współpraca z nimi była dla mnie wielkim przeżyciem – opowiada Bartosz Kowalski.

Wystąpili powstańcy warszawscy

W teledysku zgodzili się wystąpili powstańcy warszawscy: Stanisław Dąbrowski, Barbara Gancarczyk, Janusz Gołuchawski, Franciszek Ukleja, Jadwiga Śliwczyńska oraz Edward Matecki.

"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction. Prace nad produkcją ruszyły ponad dwa lata temu. Tworzą ją ciąg krótkich fragmentów powstańczych kronik, które zmontowano, udźwiękowiono, a także poddano koloryzacji. Z tych pochodzących z 1944 r. zdjęć skonstruowano fabularną historię o dwóch braciach, którzy za pomocą kamery dokumentują przebieg powstania. Film trwa 76 minut. Jego premiera zaplanowana jest na 9 maja. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT FILMU

Zwiastun filmu
NextFilm / MPW

bf/b

Kroniki zyskały kolor | MPW / Nextfilm
Fragmenty pokolorowanego filmu | MPW / Nextfilm
Powstanie w obiektywie reporterów | MPW / Nextfilm
Życie podczas powstania | MPW / Nextfilm
Fragmenty filmu "Powstanie Warszawskie" | MPW / Nextfilm
Kroniki zyskały kolor | MPW / Nextfilm
Fragmenty pokolorowanego filmu | MPW / Nextfilm
Powstanie w obiektywie reporterów | MPW / Nextfilm
Życie podczas powstania | MPW / Nextfilm
Fragmenty filmu "Powstanie Warszawskie" | MPW / Nextfilm
Kroniki zyskały kolor | MPW / Nextfilm