Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Twarzą w twarz z drogówką Zachęcamy do debaty!

Warszawa

| Echo Moskwy, Radio Swoboda, deita.rufot. TVN Warszawa

Będą kierowcy, policjanci, psychologowie i rodziny ofiar wypadków. Ujawniamy szczegóły debaty organizowanej przez TVN Warszawa i stołeczną drogówkę pod hasłem: jak poprawić bezpieczeństwo na warszawskich drogach. Wciąż możesz wziąć w niej udział.

Kilkudziesięciu kierowców będzie uczestniczyć w dyskusji, którą poprowadzą Igor Sokołowski i Hubert Radzikowski.

- Każda rozmowa o zapewnieniu bezpieczeństwa na ulicach uruchamia lawinę telefonów od kierowców, którzy nie zawsze zgadzają się, albo ze sposobami, które powinny je zapewnić, albo ze zmianami w przepisach - mówi Igor Sokołowski. - Komentowane są ograniczenia prędkości, taryfikator mandatów, albo ich wysokość. Często też kierowcy odwołują się do swoich doświadczeń z zagranicznych podróży. Wszystkie te wątpliwości będzie można rozstrzygnąć stając twarzą w twarz z policjantami drogówki - dodaje.

Masz pytanie? Zadzwoń!

Jak zawsze do rozmowy zaprosimy również widzów TVN Warszawa, którzy telefonicznie będą mogli wziąć udział w debacie. Liczymy na owocną dyskusję, bo choć czasem wydaje się, że stoimy po dwóch stronach "barykady" - to przecież wszystkim nam zależy, abyśmy za każdym razem – kiedy siadamy za kierownicą – wrócili bezpiecznie do domów.

– W trakcie trwania debaty będzie czynny telefon "Miejskiego Reportera" 22 444 7777. Pytania zadawane przez widzów będziemy przekazywać na bieżąco policjantom – mów Igor Sokołowski.

Zaczęło się od wyzwania

Wyzwanie stołecznym kierowcom rzucił szef warszawskiej drogówki Wojciech Pasieczny.

- Porozmawiajmy twarzą w twarz- zaproponował aktywnym na forum tvnwarszawa.pl internautom. Odpowiedź kierowców była natychmiastowa - chęć udziału w debacie na temat bezpieczeństwa zgłosiło kilkadziesiąt osób, wciąż lista chętnych jest otwarta.

Debata odbędzie się 10 marca w godz. 18.20- 20.00. Wciąż można się na nią zapisać wystarczy wysłać maila na warszawa@tvn.pl

ec